HAKKIMIZDA

Şen Plastik patlayıcı madde yardımcı malzemeleri

Firmamız kurulduğu yıldan bu yana madencilik sektöründe İş Güvenliği, İşçi Sağlığı, İş verimliliği üzerine, kendi edinmiş olduğumuz tecrübeler ve talepleriniz doğrultusunda fikir geliştiren, AR-GE sonucu meydana gelmiş ürünleri ile hizmet vermektedir.
Yer altı maden ocaklarında,Yer üstü maden ocaklarında, HES ( Hidro elektrik santralleri ) projelerinizde, Tünel inşaatlarında, patlayıcı madde kullanılan her yerde. İş güvenliği işçi sağlığı ve iş verimliliğiniz için ürünlerimiz hakkında bilgi sahibi olmalısınız. 1990 yılından günümüze firmamız; patlayıcı madde kullanılan madencilik ve inşaat sektörüne PATLAYICI MADDE YARDIMCI MALZEMELERİ üretmektedir.
Plastik sulu sıkılama kartuşu, (PSSK), su bariyerleri, plastik kaval kemiği koruyucu, plastik dinamit sandıkları, dinamit delme pensi, ürünlerimiz iş güvenliği veişçi sağlığında önemli görevler üstlenmektedir.
Yer altı ocaklarında dayanıklı, anti-statik, eklenebilir plastik dinamit sıkılama çubukları, plastik örümcek, plastik dinamit kılıfları, anfo kullanan işletmelerde; anfo poşetleri, anfo şarz hunisi, anfo şarz boruları, plastik delik tıkacı, plastik anfo tutucu şemsiye vb. malzemelerin kullanımı zaman kaybını ve olası problemleri ortadan kaldıracak pratik çözümler sunarak iş verimliliğinizin artmasına yardımcı olacaktır.
Siz değerli müşterilerimizin de katkılarıyla daha güvenli, verimli ve sağlıklı, çözümler üretmeye devam ediyoruz, ürünlerimizin geliştirilmesine bu deneyimi edinmemize katkıda bulunan herkese teşekkür ediyoruz.

Yer altı maden ocaklarında dinamit atımlarında, daha güvenli, daha sağlıklı, daha verimli, bir çalışma için firmamızın ürünleri olan patlayıcı madde yardımcı malzemeleri hakkında mutlaka bilgi sahibi olmalısınız.
Bilindiği gibi yer altı madenciliğinde en ciddi faaliyetlerden birisi de patlayıcı madde kullanımıdır. Bu bakımdan patlayıcı madde kullanımının taşıdığı büyük önem ile bu konudaki maliyet, işci sağlığı, iş güvenliği ve verimlilik ile ilgili hususlarda, patlayıcı maddenin deliğe itilmesinden arkasının sıkılanması, delik dibine yerleştirilmesi, kapsül tellerinin izole edilmesi ve deliğe itmek için kullanılan çubuğa kadar hepsinin ayrı önemi vardır.
Firmamız tarafından üretilen patlayıcı madde yardımcı malzemeleri anti-statik ve alev geciktiricilik gibi belirleyici özelliklere sahiptirler. Dinamit patlatılarak çalışan bütün mekanlarda, tozun, dumanın bastırılmasında, patlayıcı maddenin performansının arttırılmasında, muhtelif gazların ve kömür tozunun alev alması veya patlamasının kesinlikle önlenmesinde kullanılmaktadır.
Söz konusu malzemeler avrupa ülkelerinde 1960’lardan beri kullanılmaktadır. Türkiye’de imalata geçmeden evvel önemli madencilik kuruluşlarının değerli fikir ve düşünceleri alınarak seri imalata geçilmiş 1990 yılından beri pazarlanarak bir çok kuruluşun kullanıp faydalanması sağlanmıştır.